RZEŹ, WSTYD I HISTERIA NA OTWARCIE XIX PLUS CAMERIMAGE!
Dodano: 15.11.2011


Tegoroczną Galę Otwarcia XIX edycji Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych PLUS CAMERIMAGE uświetnią projekcje trzech wyśmienitych produkcji, które zdążyły już wzniecić wiele dyskusji u miłośników kina na całym świecie.XIX Plus Camerimage otworzy polska premiera filmu:Rzeź


"Rzeź" to ostra i kąśliwa komedia pokazująca różnice w wychowywaniu dzieci. Po bójce dwóch chłopców na placu zabaw rodzice "ofiary" zapraszają rodziców "łobuza", by porozmawiać o zaistniałej sytuacji.

"Rzeź", fot. Kino Świat

Uprzejma rozmowa o metodach wychowawczych przeradza się wkrótce w słowną wojnę, w której rodzice ujawniają swoje prawdziwe charaktery. Nikomu nie uda się uniknąć rzezi.

Tytuł angielski: Carnage
Reżyseria: Roman Polański
Zdjęcia: Paweł Edelman
Polski koproducent: SPI Film Studio
Polski dystrybutor: Kino Świat
Data premiery w Polsce: 20 stycznia 2012


**********Konkurs Główny XIX Plus Camerimage zainauguruje polska premiera filmu:Wstyd


Brandon, odnoszący sukcesy trzydziestolatek, żyje wygodnie w swoim nowojorskim mieszkaniu. Aby uwolnić się od monotonii pracy biurowej, uwodzi kobiety, wdając się w przelotne, z góry skazane na porażkę, romanse. Starannie kontrolowany rytm życia Brandona ulega zakłóceniu wraz z niezapowiedzianą wizytą Sissy, jego młodszej siostry.

"Wstyd", fot. Gutek Film

O ile pierwszy film Steve'a McQueena, "Głód", opowiadał o człowieku zniewolonym, o tyle "Wstyd" portretuje kogoś, kto ciesząc się wolnością, zamienia własne ciało w więzienie.

Tytuł angielski: Shame
Reżyseria: Steve McQueen
Zdjęcia: Sean Bobbitt
Polski dystrybutor: Gutek Film
Data premiery w Polsce: 2 marca 2012


**********Ceremonię uświetni również polska premiera filmu:Histeria - romantyczna historia wibratora


Komedia rozgrywająca się w wiktoriańskiej Anglii. Rok 1880. Mortimer Granville, młody lekarz pozbawiony złudzeń przez średniowieczne praktyki swoich kolegów, rozpoczyna pracę dla doktora Dalrymple'a, który leczy kobiety z histerii przynosząc im ulgę w życiu intymnym. Popyt na jego usługi staje się tak duży, że Mortimer nie może nadążyć.

"Histeria - romantyczna historia wibratora", fot. Hagi Film

Z pomocą swego przyjaciela, Edmunda, milionera pasjonującego się elektryką, tworzy pierwszy na świecie wibrator, który szybko odnosi nadzwyczajny sukces. Sam natomiast zakochuje się w Charlotte, pięknej i nietuzinkowej córce Dalrymple'a.

Tytuł oryginalny: Hysteria
Reżyseria: Tanya Wexler
Zdjęcia: Sean Bobbitt
Polski dystrybutor: Hagi Film
Data premiery w Polsce: 3 lutego 2012

Wyślij do: